ویژگی های چرم درجه یک

کیفیت و یک راهنمای کلی برای نمرات چرم
چرم ماده ای است که به دلیل انعطاف پذیری و دوام ، مورد علاقه بسیاری است. این ماده از برنزه شدن پوست یا پوست حیوانات ساخته شده و از حیوانات مختلفی برای تهیه چرم استفاده می شود. چرم چهار دانه یا کیفیت اساسی دارد. اینها چرم کامل دانه ، چرم درجه یک ، چرم اصل و چرم اصلاح شده هستند.

چرم FULL-GRAIN بهترین کیفیت است

چرم تمام دانه با سطح لوکس و صاف آن مشخص می شود و در صورت وجود نقص کمی دارد. محبوب ترین نوع چرم است. برای از بین بردن هیچ علامت طبیعی یا نقصی از سطح آن ، پفک ، شن و ماسه نشده است. الیاف آن پایدار و بادوام است زیرا دانه از بین نرفته است. از هر تماس طولانی مدت رطوبت کمتری در چرم وجود دارد زیرا دانه دارای ویژگی تنفس است. این نوع چرم به راحتی فرسوده نمی شود. در عوض ، یک پتینه ایجاد می کند ، که یک لایه نازک است که از چرم در برابر آسیب ناشی از ساییدگی یا خوردگی محافظت می کند. همچنین به زیبایی جلوه ای از چرم می دهد. در ساخت کفش و مبلمان با کیفیت بالا استفاده می شود.

این دو نوع محصول نهایی دارد. آنیلین و نیمه آنیلین. چرم آنیلین مطلوب ترین محصول در ساخت چرم است. این ماده منحصراً با استفاده از رنگهای محلول و بدون پوشاندن قسمت بالای آن با رنگدانه های نامحلول یا رنگ لایه رویی رنگ می شود. نیمه آنیلین دارای پوشش محافظ نازکی است که از لک شدن و فرسودگی آن محافظت می کند.